titulni2

Běžecké trasy

6A: Pod Železným vrchem - Suchá Rudná – Malá Hvězda

Jedná se o trasu (modrá turistická trasa) od Železného vrchu (křížení s červenou trasou M. Morávka – K. Studánka) přes křižovatku Podlesí dále do Suché Rudné na Malou Hvězdu. Je to propojení mezi žlutou a červenou trasou. Profil trasy je vlnitý, výškový rozdíl 702 – 853 m n. m., délka trasy  je 8,4 km. Turistická trasa 6A má dvě stoupání resp. sjezdy, které s opatrností zvládnou i začátečníci. Na trase jsou osazeny tři informační tabule (Pod Železným vrchem, Suchá Rudná, Malá Hvězda). Trasa je upravována jak sněžnou rolbou tam sněžným skútrem.

profil 6A Pod Zeleznym MalaHvezda

6B: Červený okruh Suchá Rudná

Je tréninkový okruh v Suché Rudné, který slouží široké veřejnosti pro aktivní odpočinek a otestování si svých fyzických schopností. Délka okruhu je 2,5 km. Tento okruh jsou využívány nejen turisty ubytovanými v Suché Rudné, ale i turisty z K. Studánky či M. Morávky. Na okruhu, který bezprostředně navazuje na modrou turistickou trasu je umístěna tabule s mapou a profily. Okruh jsou značeny červenými  značkami.

profil 6B cerveny

6C: Žlutý okruh Suchá Rudná

Je tréninkový okruh v Suché Rudné, který slouží široké veřejnosti pro aktivní odpočinek a otestování si svých fyzických schopností. Délka okruhu je 2,0km. Tento okruh jsou využívány nejen turisty ubytovanými v Suché Rudné, ale i turisty z K.Studánky či M.Morávky. Na okruhu, který bezprostředně navazuje na modrou turistickou trasu je umístěna tabule s mapou a profily. Okruh jsou značeny žlutými značkami.

profil 6C zluty

6D: Hvězda - Malá Hvězda - Ludvíkov - Vrbno pod Pradědem

Lyžařská trasa je značena modrou turistickou značkou. Začátek trasy je na Hvězdě - naproti parkoviště, dále po „Lázeňské" nad  Karlovou Studánkou na Malou Hvězdu - tato část trasy je vhodná i pro výlety na běžkách s dětmi - minimální převýšení. Z Malé Hvězdy dále nad Ludvíkovem do Vrbna pod Pradědem. Trasa vede nad horními stanicemi lyžařských vleků v Ludvíkově (Grizzly, lyž. vlek u Obecního úřadu) - možnost napojení na lyžařskou běžeckou trasu z Ludvíkova. V této části trasy je velmi velké převýšení - sjezd 200 výškových metrů na 4km, nutno dávat pozor na protijedoucí lyžaře!!! Výškový rozdíl je 865 - 590 m n. m. Délka 10,7 km.

Na trase jsou osazeny tři informační tabule (Hvězda, Malá Hvězda, Vrbno pod Pradědem). Trasa je upravována sněžnou rolbou - jak pro klasický styl tak pro bruslení.

profil 6D

6E: AC Ludvíkov Koliba - Sedlová bouda - Karlova Studánka

Jedná se o novou trasu, která v sezóně 2012/2013 bude upravována sněžným skútrem. Trasa je značena modrou turistickou značkou. Velmi příjemná, ale náročná trasa s dlouhým stoupáním z AC Ludvíkov Koliba na Sedlovou boudu. Ze Sedlové boudy je již klesání až nad Karlovou Studánku - Videlská cesta. Odsud pak do Karlovy Studánky, kde je možno navázat na trasu 6 D. Výškový rozdíl trasy je 560 - 950 m n.m. Délka trasy je 9,1 km.

profil 6E

Lyžařský stadiónek Suchá Rudná

Jedná se o nástupní lyžařský stadiónek na modrou trasu. Stadiónek bezprostředně navazuje nejen na modrou trasu, ale i na běžecké okruhy a je v blízkosti lyžařského vleku SKI Annaberg. Stadiónek je strojně upravován i pro bruslení. Délka stop bude cca 3,6km.

Mapa běžeckých tratí

nova mapa trasy web

Stáhnout mapu v plném rozlišení ve formátu pdf můžete zde

 

Aktuální stav

Upravenost našich běžeckých tratí

naleznete ZDE!

Naši partneři

erb karlovastudankaerb ludvikoverb svetlahoraerb vrbno

jesenicka-magistrala

mskraj logo

horska sluzba

mas peras

facebook