titulni2

Ski-Doo SKANDIC 500

Ski-Doo SKANDIC 500

Náš sněžný skútr Ski-Doo Skandic Widetrack 500 kanadského výrobce Bombardier jsme pořídili z Kanady jako ojeté vozidlo v roce 2005. Jedná se o pracovní stroj s motorem typu Rotax o obsahu 500 ccm. Stroj disponuje širším pásem (500 mm), který pomáhá při tažení břemena či jízdě v hlubokém sněhu a tažným zařízením.

Stopovací zařízení jsme nechali vyrobit podle zahraničního vzoru. Je taženo za skútrem a funguje tak, že mělnící nože nejprve naruší strukturu sněhu, tlaková deska následně podložku umělní a nakonec se do sněhu vytlačí samotnou stopa.  Tato stopa musí svou hloubkou, šířkou a roztečí odpovídat předpisům FIS.

Celá úpravě tratě sněžným skútrem je ale o něco složitější a náročnější než by se mohlo zdát. Napadne-li nový sníh je ho potřeba nejdříve umělnit po celé šířce tratě. To znamená projet trať minimálně dvakrát – ve dvou stopách, samotným skútrem. Po fázi mělnění se celá trať projede ještě jednou se stopovačem bez tlakových ližin a až nakonec se vytlačí běžecká stopa.

Tím práce skútru končí až do nového sněhu. Na rozdíl od rolby už skútr nedokáže opravit rozježděnou a zmrzlou stopu. Dále skútr nedokáže upravit kvalitní stopu pro běžeckou techniku volného stylu. Proto budeme v sezóně 12/ 13 používat nové pořízenou sněžnou rolbu PistenBully 100. Ta se ale zatím nedostane všude a proto ani skútr nebude zahálet. Po dokončení rozšiřování všech tratí bude skútr nadále sloužit jako technický podpora.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Aktuální stav

Upravenost našich běžeckých tratí

naleznete ZDE!

Naši partneři

erb karlovastudankaerb ludvikoverb svetlahoraerb vrbno

jesenicka-magistrala

mskraj logo

horska sluzba

mas peras

facebook